Pomaturitní studium

Získejte status studenta na celý rok a složte mezinárodně uznávanou zkoušku. Zapište se do jednoletého denního pomaturitního studia.

Chci studovat

Přihlaste se do pomaturitního studia jazyků 2024/2025 a získejte status studenta. Za jediný rok se posunete o 2 jazykové úrovně. 

Info o studiu

Kvalifikovaní lektoři

Zkušení lektoři jsou základem toho, aby vás studium bavilo. Jen s jejich pomocí dokážete ze svého studia vytěžit maximum.

10–15 studentů na třídu

Pomaturitní kurzy jiných škol mají skupiny po 18 studentech. Naše studijní skupiny mají max. 15 studentů.

Pět úrovní jazykové pokročilosti

Před zahájením studia pečlivě otestujeme vaše jazykové znalosti a zařadíme vás do jedné z pěti jazykových úrovní. Při výuce tak nebudete muset na nikoho čekat ani nikoho dohánět.

Metodika, která má cíl

Naše akademické oddělení se stará o to, aby výuka byla pestrá, zábavná a obsahovala nové trendy. Pro každou jazykovou úroveň sestavuje metodický plán, který vás vede ke složení mezinárodní jazykové zkoušky.​

Výhody, které získáte

 • Využijte výrazné slevy při dřívější úhradě školného
 • Garantujeme složení mezinárodní zkoušky. Případný druhý pokus platíme my
 • Dva skupinové kurzy naší školy zdarma
 • 9 učeben na metru v Praze
 • Sleva na učebnice 10 %
 • Vrácení 100 % školného při přijetí na VŠ/nesložení maturity
 • Studentská karta ISIC
 • Možnost platby školného formou splátek
 • Status studenta na celý školní rok
 • Mezinárodní zkouška „nanečisto“
 • Doplňkové studijní materiály a e-learning

Získejte status studenta! Jako letošní maturanti ho získáte automaticky při přihlášení do pomaturitního studia 2024/2025!

Chci studovat:

Klikněte pro více informací o studiu daného jazyka.

Den otevřených dveří

 • Zúčastněte se ukázkové lekce
 • Prohlédněte si učebny na nám. Míru
 • Zodpovíme vám všechny dotazy 
28. 2. 2024 v 15:00

Rozhovory se studenty

Studenti o nás říkají:

S kým spolupracujeme?

Organizace IFSA Butler

Studenti pomaturitního studia angličtiny mají díky spolupráci s IFSA Butler  možnost vyměnit si zkušenosti a popovídat si se studenty z celého světa, kteří přijedou v rámci výměnného programu do Prahy. 

Náprstkovo muzeum

Ve spolupráci s Náprstkovým muzeem pořádáme přednášky na téma japonské kultury a historie pro studenty japonštiny i pro širokou veřejnost.

Zkouškové centrum Cambridge P.A.R.K.

Ve spolupráci s platinovým centrem Cambridge P.A.R.K. a každoročně organizujeme Cambridge English zkoušky pro 100 až 150 studentů s vynikající úspěšností přes 92%.

CEVRO Institut

Díky spolupráci s touto vysokou školou CEVRO Institut mají studenti pomaturitního studia možnost získat 10% slevu na studium libovolného studijního programu.

Metropolitní univerzita Praha

Naši studenti mají možnost účastnit se vybraných přednášek a akcí Metropolitní univerzity Praha.

Vysokoškolský přístup​

Pomaturitní studium je na základě vyhlášky MŠMT zařazeno mezi středoškolské vzdělání. V jazykové škole SPĚVÁČEK ale zastáváme názor, že studenti pomaturitního studia jsou dospělí lidé a že vysokoškolský přístup studentům vyhovuje, motivuje je a zlepšuje jejich studijní výsledky. V pomaturitním studiu vám vytvoříme optimální prostředí k tomu, abyste si během roku výrazně zdokonalili vybraný cizí jazyk a abyste na konci studia byli připraveni složit mezinárodně uznávané zkoušky a přijímací zkoušky na VŠ. Odpovědnost za docházku, samostudium a pozornost při hodinách necháme na vás.

Na co se nejčastěji ptáte:

Cílem programu pomaturitního studia jazyků je naučit vás komunikovat v cizím jazyce a připravit vás k mezinárodně uznávaným zkouškám.

 • velmi malé studijní skupinky (10–15 studentů)
 • 20 vyučovacích hodin týdně
 • denně 9.30–12.45, angličtina alternativně také 13,30-16,45 nebo 17,00-20,15 

Na závěr studia složíte příslušné mezinárodní zkoušky z jazyka:

 • Cambridge English – zkoušky Key (KET), Preliminary (PET), First (FCE) a Advanced (CAE)
 • Goethe Zertifikat – Goethe-Zertifikat A2, Goethe-Zertifikat B1
 • DELE (Diplomas de español) – úroveň A2 a B1
 • DELF (Diplôme d’Etudes en Langue Française) – DELF A2, DELF B1
 • TORFL-ТРКИ (The Test of Russian as a Foreign Language – Тестирование по русскому языку как иностранному) – úroveň A2 a B1
 • Japanese Language Proficiency Test náročností přesahuje jednoleté studium, řada z vás i tak test JLPT složí.

Zkoušky pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti (poslech, mluvení, porozumění textu a psaní) a posuzují schopnost kandidátů dorozumět se v autentických životních situacích. Věříme, že pokud se s námi během roku budete na zkoušku zodpovědně připravovat, jistě ji na závěr studia složíte, proto jsme se rozhodli, poskytnout vám garanci složení zkoušky.

Věříme, že pokud se s námi během roku budete na zkoušku zodpovědně připravovat, jistě ji na závěr studia složíte, proto jsme se rozhodli, poskytnout vám garanci složení zkoušky. Těm z vás, kteří nesložíte zkoušku z angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny nebo ruštiny, uhradíme 100 % ceny zkoušky v nejbližším opravném termínu.

Garance složení zkoušky platí v případě, že: 

 • Budete mít docházku za celou dobu studia alespoň 80 %.
 • Získáte alespoň 80 % bodů ve zkoušce „nanečisto“.

Zkouška „nanečisto“ (mock test) vám umožní vyzkoušet si autentickou atmosféru mezinárodní zkoušky. Díky mock testu se psychicky připravíte na skutečnou zkoušku a především získáte zpětnou vazbu v tom, jaké jsou vaše šance u zkoušky uspět. Zkoušky nanečisto jsou obsahově shodné s mezinárodními zkouškami, na které se budete hlásit.

 

Vstupní jazykové úrovně jednotlivých kurzů (začátečník až pokročilý) jsme nastavili s ohledem na to, aby studenti po absolvování pomaturitního studia byli schopni složit odpovídající mezinárodně uznávanou zkoušku. V rámci přijetí ke studiu absolvujete písemný rozřazovací test a ústní jazykový pohovor. Na základě výsledků testu a pohovoru pak společně s vámi zvolíme odpovídající jazykovou úroveň a vhodný kurz.

Pracujeme s nejmodernějšími učebnicemi cizích jazyků, které podporují takzvanou komunikativní metodu. Učebnice kladou důraz na schopnost domluvit se, moderní slovní zásobu, denně využitelné fráze a srozumitelné vysvětlení gramatiky. K učebnicím jsou přiložena originální CD s poslechy, které se používají v hodinách. Výuka je doplněna o další studijní materiály vydané speciálně pro přípravu k mezinárodně uznávaným zkouškám. Jednotlivé tituly naleznete na stránkách pomaturitního studia angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, ruštiny, japonštiny.

Školné uhradíte buď platbou v hotovosti na adrese jazykové školy nebo bezhotovostním převodem v níže uvedených termínech:

 • Po přihlášení do studia uhradíte zálohu 5 000 Kč. Zaplacením zálohy si zajistíte závaznou rezervaci místa v kurzu. Záloha vám bude započtena do celkové ceny pomaturitního studia nebo vrácena v případě, že budete přijati na vysokou školu.
 • Školné (celková cena mínus záloha) je splatné 30.6. nebo do 7 dnů od přihlášení po 1. červenci.
 • Cena za školné formou dvou splátek vychází z aktuální ceny studia,  která se navyšuje o 3 %. Před nástupem do studia uhradíte 50 % ceny studia a zbylou část školného (50 % ceny mínus záloha) uhradíte v termínu dle splátkového kalendáře.
 • Cena za školné formou sedmi splátek vychází z aktuální ceny studia,  která se navyšuje o 10 %. Před nástupem do studia uhradíte 40 % ceny studia a zbylou část školného (60 % ceny mínus záloha) uhradíte v termínu dle splátkového kalendáře.

Největší skupinu studentů tvoří čerství maturanti, kteří se chtějí za jeden rok výrazně zlepšit ve vybraném cizím jazyce. Těm zůstává i status studenta pro potřeby zdravotního a sociálního pojištění, daňových odpočtů, studentských slev na jízdné, apod. Zhruba 15 % studentů pak tvoří vysokoškoláci, lidé, kteří se vrátili z delšího zahraničního pobytu, maminky na mateřské dovolené a další, kteří sice už nemají nárok na status studenta, ale správně vyhodnotili pomaturitní studium jako nejrychlejší a nejlevnější způsob, jak se naučit nebo si osvěžit cizí jazyk.

Pro pomaturitní kurzy využíváme stejné prostory jako pro kurzy pro veřejnost. Při rezervaci pomaturitního studia si můžete zvolit preferovanou učebnu v následujících lokalitách v těsné blízkosti metra: Florenc, Náměstí Míru, Hradčanská, Anděl, Vysočanská a Budějovická.

Učebny jsou moderně vybavené. Je v nich k dispozici počítač s trvalým připojením k internetu a reproduktory, chytrá televize s připojením na internet, CD a DVD přehrávač a připojení k internetu přes Wi-Fi. K dispozici je malá kuchyňka a automat na stolní vodu.

Cílem využití IT ve výuce je především doplnit výukový program o zábavní prvek a zároveň využit aktuální témata, při kterých si rozšiřujete praktickou slovní zásobu. V pomaturitním studiu využíváme především iPady a také notebooky, nejčastěji při skupinových aktivitách, jako je sledování videa s titulky, čtení textů, hraní interaktivních skupinových her a podobně.

Naše třídy jsou vybaveny moderní AV technikou (projektory nebo širokoúhlými HD televizory). Zároveň máte možnost kdykoli využít WI-FI připojení k internetu, který je dostupný ve všech učebnách.

Důležitou součástí využití IT ve výuce je informační podpora studia a podpora komunikace mezi školou a studenty. Za tím účelem využíváme informační systém školy, kde například najdete přehled docházky nebo informace o probrané látce.

Pomaturitní studium se řídí Organizací školního roku vydanou ministerstvem školství (viz webové stránky MŠMT). Školní vyučování začíná 1. září a končí 30. června. Vyučování probíhá od pondělí do pátku v rozsahu čtyř vyučovacích hodin v čase 9.30 až 12.45.

Tereza (ČR), lektorka angličtiny a korejštiny

Dotazy? Sem s nimi! 🙂

ZAVOLEJTE DO ŠKOLY

222 517 869

Na příjmu jsme po–pá, 9.00–17.00.

NAPIŠTE NÁM E-MAIL

Odpovíme vám obratem.

Pojďte studovat se Spěváčkem

 • Rezervace
 • Dotaz

Rezervace studia

Osobní údaje

Doplňující informace

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Přihláška je nezávazná. Nic neplatíte. Jen si u nás rezervujete místo.

Dotaz na pomaturitní studium

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

ukázková hodina ZDARMA

Přesvědčte se, zda je pro vás pomaturitní studium to pravé. Nechte nám tady svůj telefon, ozveme se a hodinu domluvíme.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Váš kontakt využijeme pouze pro potřeby dohodnutí ukázkové hodiny.