Španělština je IN! Důvodů je hned několik

Španělština je hned po angličtině a čínštině druhým nejpoužívanějším jazykem světa. Také proto ji volí jako druhý jazyk ke studiu čím dál více studentů. Co všechno se dá studiem španělštiny získat? A jak začít?

„Ze zkušenosti víme, že španělština je pro studenty atraktivní především proto, že se španělsky domluví nejen v Evropě, ale také v Jižní Americe,“ říká Martin Hejhal, ředitel jazykové školy Spěváček. Existují ale i další důvody, proč zájem o tento jazyk stoupá.

Tři další důvody, proč studovat španělštinu

· Španělština se bude mnohým hodit v pracovní kariéře, a to nejen v mezinárodním obchodu.

· Studující španělštinu má usnadněný přístup k oborům jako je medicína, právo, přírodověda, a to díky tomu, že má kořeny v latině.

· Jde o poměrně lehký jazyk.

 

Začněte hned! V kurzu nebo pomaturitním studiu

Nejlepší volbou je jazyková škola se zkušenými a kvalifikovanými lektory, tak jak tomu je v jazykové škole Spěváček. Možnostmi výuky španělštiny jsou návštěvy skupinových jazykových kurzů, ale také pomaturitní studium. V současné době v jazykové škole Spěváček studuje španělštinu ve skupinových kurzech 13 % studentů, šlape tak na paty němčině, kterou studuje 14 % studentů.

O pomaturitní studium španělštiny je v jazykovce velký zájem. „V naší jazykové škole vyučují pomaturitní studium zkušení lektoři ze Španělska či ze zemí Jižní Ameriky,“ říká Martin Hejhal. Rok intenzivního ročního pomaturitního kurzu podle Martina Hejhala studenty posune až o dvě jazykové úrovně. „Studenti se rozmluví, zlepší si gramatiku i poslech,“ doplňuje ředitel jazykové školy. A to všechno se může hodit nejen při cestování, ale také třeba u přijímacích zkoušek na vysokou školu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!