🎁 Darujte dárek, který dává smysl – vánoční poukaz na jazykový kurz. Obdarujte své blízké.

Nový rok – nový jazyk: jak na to v sedmi krocích

Už roky se snažíte naučit se cizí jazyk, ale stále to nejde podle vašich představ? Nejvíce vám pomůže sebekázeň a také následujících 7 tipů!

1. Nesoustřeďte se na svůj cíl

„Cesta je cíl“, jak říká klasik, a v případě novoročních předsevzetí to platí dvojnásob. Chtěli byste se naučit plynně španělsky, ale zatím neumíte ani slovíčko? Soustřeďte se raději na malé cíle, jako třeba: Naučit se 3 slovíčka denně, přihlásit se do jazykového kurzu nebo zhlédnout španělský film bez titulků.

2. Buďte realisté

Mějte na sebe realistické požadavky. Chcete-li se naučit za jeden rok španělsky, ale víte, že jste celý týden v jednom kole, asi byste museli hodně zabrat a z nadšení by se po prvních lednových týdnech stalo znechucení. Co si raději říct, že vaším cílem v roce 2019 bude dovolená ve Španělsku, kde se zvládnete domluvit s místními?

3. Jazykový kurz nebo aplikace v chytrém telefonu? Je to na vás!

Neexistuje zaručený univerzální způsob, jak se dokonale naučit cizí jazyk. Všichni jsme jiní, a na každého z nás tudíž platí jiná metoda učení. Mezi ty nejoblíbenější patří sledování videí, televizních pořadů či filmů v originálním znění či aplikace v chytrém telefonu, které vás učí slovíčka, výslovnost i gramatiku. Pravděpodobně nejspolehlivějším způsobem je samozřejmě dlouhodobější pobyt v dané zemi.

Osvědčenou metodou jsou i jazykové kurzy, které mohou mít nejrůznější formu – od individuálních, přes SKYPE kurzy či klasické skupinové. U nás máte první hodinu ukázkovou, přijďte se tedy zdarma podívat, zda vám právě tato metoda, jak dosáhnout cíle, vyhovuje.

4. Pochlubte se ostatním

Ano, vaši kamarádi a příbuzní z toho možná budou otrávení, ale pochlubte se jim, čeho chcete v novém roce dosáhnout! Díky tomu se vás pak mohou pravidelně vyptávat, jak to s vašimi plány vypadá, což může být skvělá motivace a nakopnutí ve chvílích, kdy se vám nic nechce dělat.

5. Otestujte se

Co by to bylo za pokrok, kdybychom si ho nemohli změřit. Úroveň svých jazykových dovedností si ověřte hned zezačátku a průběžně tento proces opakujte – skvělým nástrojem je on-line testování. Využijte třeba naše testy, které slouží také k testování úrovně, pokud chcete začít navštěvovat některý z našich kurzů.

6. Bez odměny to nejde

Po dosažení menších cílů, které jste si nastavili na začátku, samozřejmě musí přijít odměna. Ať už je to dortík v kavárně, lístek do kina (jak jinak než na film v původním znění) nebo letenka do země, kde své nově nabyté jazykové zkušenosti využijete. Cokoliv, co vám udělá radost, se počítá!

7. Neodkládejte to

Cesta je cíl a kdy je ten nejlepší čas, se na ni vydat, když ne právě teď? Založte si slovníček a zapište si do něj první slovo a pak každý den jedno další, nainstalujte si aplikaci do telefonu a dejte si předsevzetí, že se na ni podíváte každý den cestou do práce. Nebo si vyberte skupinový kurz a studujte pravidelně každý týden. Díky pravidelnosti si vytvoříte pozitivní návyk a za 1-2 měsíce vám studium půjde samo bez většího úsilí. Stačí přitom jen pár minut denně!

A na konec vám přidáme ještě jeden, bonusový důvod. Když si vyberete kterýkoli kurz v našem e-shopu a při objednávce použijete kód ZACNIHNED, získáte od nás slevu 200 Kč. Ale pozor, kód platí jen do konce února!

Rezervace a objednávky skupinových kurzů

 

[caldera_form id=“CF5866b9255ea85″]

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!