5 důvodů, proč děti letos poslat na příměstský jazykový tábor

Váháte, jaký program letos v létě naplánovat svým potomkům? Těchto 5 důvodů vám prozradí, proč je jazykový tábor pro dítě tím nejlepším způsobem, jak o prázdninách trávit čas smysluplně. Za jeden týden se vaše dítě rozmluví, zlepší si výslovnost a zbaví se strachu mluvit v cizím jazyce.

S přihlášením však příliš neotálejte. Zájem je velký a místa se plní rychle. Není se čemu divit, kdo by doma nechtěl mít malého jazykového génia.

Klasické táborové aktivity s jedním rozdílem – probíhají v angličtině

Asi si každý dokážeme představit výraz dítěte, kterému řekneme, že o prázdninách bude chodit do školy. Jazykové tábory se však od těch klasických zas tolik neliší – i tady jde hlavně o zábavu, poznání nových kamarádů a načerpání zážitků, ale protože vše probíhá za dohledu rodilých mluvčí, přirozeně dochází k tomu, že odcházejí sebevědomější a v cizím jazyce komunikují lépe.

A věřte, že i dítě, kterému se nápad příliš nepozdával, bude na konci rádo, že jelo. Čeká ho totiž super prázdninové dobrodružství.

Vytáhneme děti mimo učebny

Zatímco ve školách či kurzech se řeší hlavně teorie a konverzuje se v lavicích a učebnách, táborová výuka probíhá co nejvíce v terénu. Říkáme tomu prožitková angličtina. S táborníky vyrážíme na výlety a exkurze a s angličtinou si hrajeme v reálném prostředí.

Děti do ničeho netlačíme a máme vyzkoušeno, že právě tento přirozený způsob komunikace pomáhá odbourávat strach z mluvení. Pokud vašemu dítku více vyhovuje výuka ve třídě, tak tu máme na programu taky, ale vždycky tak, aby to byla hlavně zábava. V loňském roce jsme takto odučili 1 020 lekcí angličtiny.

Pro úplné začátečníky i trochu pokročilejší

Turnusy jsou rozděleny podle věkových kategorií a jazykové tábory jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro ty pokročilejší. Tradičně nejvyhledávanější jsou tábory pro starší děti ve věku od 12 do 14 let. Vypisujeme však i ty pro děti ve věku 7 až 11 let a poslat k nám můžete i středoškoláky.

Výuku i aktivity přizpůsobujeme konkrétním úrovním a děti si navíc pomáhají.

Ve více lidech se to lépe táhne, ale ne tady

Jazykům opravdu rozumíme a víme, že v menších skupinách učení funguje prostě nejlépe. Aby každé dítě dostalo prostor, udržujeme velikost skupinek na maximálně 14 dětech. Podle toho jsou plánovány i jednotlivé aktivity a cvičení. Je to zkrátka výhodné pro všechny strany. Díky tomu je lektor schopný sledovat konverzace i posun každého jednotlivce a dávat tak rady, tipy a doporučení.

Není čas ztrácet čas – tábory se plní rychle

Obliba táborů roste, a to platí i pro ty jazykové. S přihlašováním proto moc neotálejte, plní se opravdu rychle. Nejlepší čas pro přihlášení je právě jaro. Na poslední chvíli příliš nečekejte. Může se vám stát, že vám uteče preferovaná lokalita nebo termín. Ve Spěváčkovi nabízíme tábory v pěti lokalitách v Praze, přičemž ty nejžádanější jsou ty v centru města.

 

A malý kvíz na závěr.

Už víme, že se během loňského léta odučilo přes 1 000 lekcí angličtiny. Ale tipnete si, kolik naši táborníci se svými lektory snědli obědů?

Prozradíme vám to za malý okamžik. Zatím si prohlédněte nabídku letošních turnusů a umožněte vašemu dítěti zažít léto, na které bude dlouho vzpomínat.

A teď zpátky ke kvízu. Bylo to přes 3 400. To je hodně hladových krků. To jen na odlehčení, abychom vám ukázali, že tábory s angličtinou u Spěváčka jsou zábava.

 

 

 

 

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!