🎁 Darujte dárek, který dává smysl – vánoční poukaz na jazykový kurz. Obdarujte své blízké.

10 netradičních tipů, jak si zlepšit angličtinu ještě letos

Existuje mnoho způsobů, jak začlenit angličtinu do každodenního života. Dnes máme k dispozici nepřeberné množství možností, jak se v angličtině zlepšovat. Pojďme se společně podívat na neotřelé tipy, které vám pomohou zlepšit angličtinu tím nejzábavnějším způsobem.

  1. Nastavte si mobil do angličtiny

Tohle opravdu funguje. Na mobilu trávíme i několik hodin denně. V mobilních aplikacích však nemusíte jen prokrastinovat. Přenastavte si do angličtiny sociální sítě nebo hrajte hry v angličtině. Výsledkem bude obohacení slovní zásoby a zlepšení porozumění. Uvidíte, že za pár dní si vše zautomatizujete a nebudete mít problém slovíčka aktivně použít.

  1. Sledujte účty zahraničních influencerů

Pokud rádi skrolujete Instagramem nebo TikTokem, přidejte si mezi sledované účty anglicky mluvící tvůrce obsahu. Sledovat můžete také účty věnující se výuce angličtiny. Na našem instagramovém účtu @spevacek.info najdete nové studijní materiály každý den. Můžete například testovat své znalosti v anglických kvízech nebo obohatit slovní zásobu s našimi lektory ve video lekcích.

  1. Vyzkoušejte skupinový online kurz

Studium jazyka bez lektora je zdlouhavé a demotivující. Cesta samouka je trnitá a často končí daleko před cílem. Věděli jste, že skupinové online jazykové kurzy jsou nejlevnější variantou, jak studovat angličtinu se zkušeným lektorem? Odborné vedení je při studiu jazyků neocenitelné a celý proces velmi urychlí. Lektor navíc opraví chyby, které nevědomky děláte, rozmluví vás a v neposlední řadě se zlepší i vaše výslovnost. Není to nic složitého, stačí se přihlásit na lekci, připojit se přes skype nebo zoom a můžete začít studovat třeba z pohodlí domova.

  1. Čtěte anglické články

Pokud si své ráno neumíte představit bez čtení novinových článků, spojte tuto aktivitu se studiem angličtiny. Každé ráno si přečtěte alespoň jeden článek v angličtině. Na výběr máte z široké palety světových médií různého zaměření. Zkuste třeba BBC, CNN nebo The New York Times. Pokud vás zajímají spíše ekonomická témata, můžete vyzkoušet deník The Economist. Skvělým pomocníkem je také stránka News in Levels, na které si můžete nastavit úroveň angličtiny u každého článku.

  1. Sledujte filmy v angličtině

Streamovací platformy nabízejí neocenitelnou možnost pustit si film nebo seriál v nepřeberném množství jazyků. Zapomeňte na dabing a filmy sledujte zásadně v angličtině. Pokud se v ději ztrácíte, zapněte si k filmu anglické titulky, věřte, že časem je nebudete potřebovat.

  1. Čtěte knihy v originále

Přizpůsobte četbu své úrovni angličtiny. V knihkupectvích jsou k dostání dvojjazyčné knihy, které jsou skvělým pomocníkem pro začátečníky. Vždy, když se začnete v textu ztrácet, můžete otočit na následující stranu, kde najdete přeložený text. Pokud si věříte, můžete vyzkoušet i knihy v originále. Většina knihkupectví také nabízí některé tituly ve zjednodušeném překladu, přesně podle vaší úrovně angličtiny.

  1. Poslouchejte podcasty v angličtině

Podcastové platformy doslova překypují zajímavým obsahem. Díky tomu můžete vybírat z témat, která vás skutečně zajímají. Poslechem podcastů si nejen zlepšíte angličtinu, ale navíc se něco užitečného dozvíte. Zajímavý obsah najdete také na YouTube, kde můžete sledovat třeba krátká videa One Minute English, kde vám lektor Paul vysvětlí anglické idiomy, záludné fráze a upozorní na časté chyby českých studentů.

  1. Odebírejte studijní newslettery

Mnoho učitelů angličtiny, bloggerů či influencerů pravidelně rozesílá newslettery, kde se můžete dozvědět spoustu zajímavostí ze světa angličtiny úplně zdarma. Vyzkoušejte třeba newsletter jazykové školy Spěváček. K odběru se můžete přihlásit na webové stránce v patičce.

  1. Vstřebávejte angličtinu všemi smysly

Zaslechli jste právě slovíčko, které neznáte? Na nic nečekejte, přeložte si jej a zkuste použít v několika větách. Slovíčka se vyplatí také zapisovat a několikrát nahlas vyslovit, lépe si je zapamatujete.

  1. Začněte skutečně mluvit

Kdykoli máte příležitost promluvit s někým anglicky, využijte ji. Nabídněte pomoc zmateným cizincům na ulici, na dovolené se nebojte místo „googlení“ na cokoli zeptat kolemjdoucích. Každý takový smalltalk vás posouvá kupředu a dodává vám sebedůvěru.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!