10 doporučení, jak si správně vybrat pomaturitní studium

Rozhodli jste se, že v nadcházejícím školním roce se budete věnovat pomaturitnímu studiu jazyků, ale nevíte, jak si vybrat z široké nabídky škol? Na základě dlouholeté zkušenosti jsme připravili DESATERO doporučení, která vám pomohou lépe se v nabídce pomaturitního studia zorientovat.

Přiměřená cena kurzu

Nepřeplácejte ani příliš nešetřete. Dobrá cena přiměřeně zohledňuje náklady studia. Tvrzení „Čím dražší cena, tím lepší studium.“ neplatí vždy. Vysokou cenou často platíte především drahou značku školy. Nízké školné naopak naznačuje, že škola na výuce šetří. Raději proto nevolte nejnižší nabídku. Optimální cena se liší podle regionu. Dle našich zkušeností by se letos měla pohybovat kolem 37 000 Kč.

Úroveň výuky

O tom, co se v pomaturitním studiu naučíte, rozhodne úroveň výuky. Vyžádejte si informace o kvalifikaci lektorů a používané metodice. Dobrou příležitostí, jak poznat úroveň výuky, je osobní návštěva školy v rámci dne otevřených dveří.

Intenzita kurzu

Pomaturitní studium musí být intenzivní a pokrýt celý školní rok. Počet vašich spolužáků přímo ovlivní intenzitu výuky. Nedoporučujeme studium ve třídách s více než 15 studenty. Pozor na kurzy, které končí dříve než na konci června.

Otevřený přístup

Hledejte školu, která s vámi bude jednat jako s rovným partnerem. Poskytuje škola vrácení školného v případě přijetí na VŠ? Máte možnost poznat školu v rámci dne otevřených dveří? Uplatňuje škola vůči studentům vysokoškolský přístup? Zkuste najít odpovědi dříve, než se přihlásíte.

Zaměření na zkoušky

Stanovte si jasný cíl. Složení mezinárodně uznávaných zkoušek na konci studia podpoří vaši motivaci a certifikát využijete v budoucí kariéře. Ujistěte se, že učebnice v pomaturitním studiu přímo vedou k dané zkoušce a že škola podpoří vaši motivaci slevou za úspěšné složení zkoušky.

Důvěryhodné reference

Důvěřujte ale prověřujte. Profesionální internetová prezentace ještě není zárukou kvalitního studia. Snažte se získat referenci od některého z bývalých studentů nebo školu navštivte osobně v rámci dne otevřených dveří.

Moderní přístup

Nespokojte se jen s papírovou učebnicí. Při výuce nesmí chybět multimédia, video-projektor, využití aplikací a e-learning. Zeptejte se školy, zda je lektoři při výuce používají.

Dobré zázemí

Myslete na své pohodlí. Rok je dlouhá doba, a proto i dobře vybavené učebny s pohodlnými židlemi a velkou tabulí, počítače s připojením na internet nebo WIFI pokrytí hrají důležitou roli.

Zábavné hodiny

Výuka vás musí bavit. Nezábavná výuka nemotivuje ke studiu. Střídání lektorů, použití moderních metod a doplňkové mimoškolní aktivity, to vše může výuku zpestřit.

Tím to nekončí

Hledejte další výhody. S pomaturitním studiem, které splňuje předchozích 9 kritérií, budete spokojeni. Pokud se ale stále nemůžete rozhodnout, porovnávejte další výhody, které školy poskytují.

Pro srovnání vám doporučujeme použít seznam výhod pomaturitního studia naší školy. Přejeme, aby vám výše uvedené body alespoň částečně pomohly při rozhodování, jak správě vybrat pomaturitní studium.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!